26.05.2015
Zawody strzeleckie
11.12.2014
Wizyta delegacji z Kirgizji
11.12.2014
Konferencja w Kijowie - 2014.11.13
20.10.2014
Historyczna wizyta w CIETAC w Pekinie
20.10.2014
Patronaty nad konferencjami

 

      

Współprca z Sądem Arbitrażowym
w Winnicy - Ukraina

Historyczna wizyta w CIETAC w Pekinie

W dniu 9 października 2014r. Prezes Sądu Arbitrażowego przy Nowotomyskiej Izbie Gospodarczej podczas pobytu w Pekinie złożył, na oficjalne zaproszenie strony chińskiej , wizytę w CIETAC(China International Economic and Trade Arbitration Commission) .

Podczas spotkania , w którym ze strony chińskiej uczestniczył Pan Gu Yan – Dyrektor Departamentu Rejestracji i Konsultingu oraz Pani Lu Fei Kierownik Projektów , zaprezentowano działalność CIETAC , największej instytucji arbitrażowej w Azji. Włodzimierz Brych przedstawił zagadnienia związane z funkcjonowaniem arbitrażu i mediacji w Polsce oraz funkcjonowaniem Sądu Arbitrażowego przy Nowotomyskiej Izbie Gospodarczej , w tym podejmowane przez niego inicjatywy w kraju i zagranicą. Stronie chińskiej zostały złożone zaproszenia do wzięcia udziału w konferencjach organizowanych przez SA przy NIG w 2015r w Nowym Tomyślu i Istambule. Zaproponowano też przedstawicielowi chińskiego arbitrażu wpis na listę arbitrów w sądzie w Nowym Tomyślu. Propozycje te zostały przyjęte przez stronę chińską z zadowoleniem.

Uczestnicy spotkanie zwiedzili też siedzibę sądu : sale rozprawa , sale do spotkań oraz salę konferencyjną . Warto nadmienić , iż przedstawiciel CIETAC Pan Gu Yan przebywał już w Nowym Tomyślu i wygłosił referat na temat arbitrażu w Chinach podczas konferencji arbitrażowej w marcu tego roku.