undefined
undefined

Partnerskie działanie samorządów i przedsiębiorców

Z inicjatywy starosty nowotomyskiego Andrzeja Wilkońskiego i wicestarosty Marcina Brambora w poniedziałek, 28 września odbyło się spotkanie w sprawie planów budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej w Borui Nowej w kierunku miejscowości Jabłonna. To co najbardziej cieszy to fakt, że planowana ścieżka w przyszłości połączy dwa powiaty, bowiem gmina Rakoniewice wraz z powiatem grodziskim również zamierza włączyć się w realizację zadania. Takie zdanie wyraził dziś starosta grodziski Mariusz Zgaiński oraz zastępca burmistrza Rakoniewic Arkadiusz Pawłowski.
 
Partnerski projekt wesprze także Nowotomyska Izba Gospodarcza, która aktywnie wspiera również działania związane z budową ścieżki z Nowego Tomyśla do Kuźnicy Zbąskiej. Podczas spotkania NIG reprezentowali: Mariusz Bożek – prezes Zarządu, Grzegorz Bartol – wiceprezes Zarządu oraz Piotr Całus. Warto w tym miejscu wspomnieć, że obecnie ścieżka przy wspomnianej drodze powiatowej jest poprowadzona z Rakoniewic do miejscowości Jabłonna. Władze samorządowe gminy Rakoniewice i powiatu grodziskiego chcą, by ścieżka połączyła się finalnie ze ścieżką w Borui Nowej, a następnie ze ścieżką w kierunku Kuźnicy Zbąskiej. Ogromne nadzieje z realizacją inwestycji mają także mieszkańcy Borui Nowej, którzy już w lipcu złożyli podpisy pod wnioskiem o budowę sieci gazowej. Wiele wskazuje na to, że w ramach jednego projektu uda się przyspieszyć i ten cel. W dzisiejszych rozmowach uczestniczył bowiem Andrzej Wojciechowski, główny inżynier Polskiej Spółki Gazownictwa, który z sołtys Borui Nowej od kilku tygodni prowadzi rozmowy w tej sprawie.
Rolę lidera w przygotowaniu koncepcji wraz z projektem całości zadania pełnił będzie powiat nowotomyski.
W spotkaniu uczestniczył także Ryszard Nowaczyk z Rejonu Dróg Wojewódzkich w Nowym Tomyślu, Tomasz Antuszewski z Wydziału Infrastruktury Drogowej Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu oraz Anna Andrzejczak z Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu.

źródło: www.powiatnowotomyski.pl